***من از دو کوهه آمده ام اینجا غریبم***
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox


انعکاس

چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

                     

نوشته شده توسط :بی نشون
شنبه 31 تیر 1385-11:07 ق.ظ
نظرات() 

شرمگین... آن بی‌شرفها

                                     شرمگین... آن بی‌شرفها


رسول جعفریان


پس از چندین هفته مداوم که از حملات خونین اسرائیل علیه منطقه غزه گذشت و آن بی شرفها که همه شما آنان را می شناسید، ساکت و آرام نظاره گر ماجرا بودند، یک عرب صاحب غیرت، دل به دریا زد و چنان اسرائیل را تحقیر کرد که در طول 57 سال تاریخچه این رژیم بی سابقه بود؛ ضربه ای که اسرائیل را یکباره دیوانه کرد و سبب شد تا دیوانه وار شروع به حمله به لبنان کند و از زمین و هوا، مردم این دیار را که فرزندان اسلام هستند، به خاک و خون بکشد.
جالب آن که آغاز این نبرد درست زمانی بود که سران قدرت های بزرگ در سن‌پترزبورگ گرد آمدند تا برای دنیای تحت سیطرۀ خود، آن هم به دلخواهشان، برنامه‌ریزی کنند. اینان با چنان تکبری رفتار کرده و می کنند که گویی تمام عالم در مشت آنهاست. شاید لازم بود کسی به آنان بفهماند که دست کم همه مقدّرات در اختیار آنان نیست. می توان ادعا کرد حادثه لبنان یک علامت سؤال بزرگ در برابر تصمیمات آنان بود؛ تصمیماتی که مردمان جهان از سر تحقیر مجبور به پذیرش آن هستند.

اما این بار نه یک دولت، بلکه فقط یک گروه، با اقدام شگفت خود علیه ظلم و ستم دولتی وارد نبرد شد که نزدیک به شصت سال است به خباثت مشغول است و فقط در یک جنگ شش روزه سه کشور عربی را کوبید و بخش زیادی از سرزمین های آنان، از جمله جولان سوریه و سینای مصر را گرفت. آری همین یک گروه، توجه دنیا را به سمت حقایقی دیگر در این سوی عالم جلب کرد و نشان داد که میان این قدرت ها، مظلومان جان برکفی هم هستند که می توانند با دادن خون، قدری مسیر این دنیای کثیف را عوض کنند. این در حالی بود که به هیچ کدام از قدرت های مدعی در جهان وابسته نبودند.

اما راستی در این میان، از همه بی شرف تر کیست؟ اروپایی ها؟ امریکایی ها؟ یا ...

بدون تردید در نگاه هر عاقلی «بی شرفها» آنانی هستند که خود را مظهر خلافت اسلامی و سلفی گری و بیضگی اسلام دانسته و عوض آن که به داد مشتی فلسطینی سنی مذهبِ مانند خودشان برسند، یا در سکوت کامل به سر می‌برند و یا یک بار هم که زبان می گشایند و افاضه می فرمایند، عناصر داخلی لبنان را در این باره مقصر اعلام می فرمایند. باید گفت این ترسوها، این بی شرفها، فقط از ترس اربابانشان این چنین قافیه را باخته اند و صد البته که دل بستن به آنان، آب در هاون کوفتن است و تکیه بر باد کردن.

بعد از آن که یک مشت مزخرفات گفتند، آن را تکذیب می‌کنند تا هم دمی برای ارباب تکان داده باشند و هم در این سوی، به استخوانی رسیده باشند.

در اینجا قصد بررسی مواضع دولت های عربی را در باره لبنان نداریم. آنها کسی نیستند که مواضعشان اهمیتی داشته باشد. نصر الله گفت که نه شمشیرشان را می خواهد و نه قلب شان را. چون شمشیرشان دست دیگری است و قلبشان هم سیاه. دست کم ساکت بمانند.

این به ظاهر اربابان کشورهای عربی، چندین دهه است که تحقیر می شوند و بازهم تحقیر می شوند و بی شرف ترینشان، آنانی اند که بزرگترین پایگاه نظامی را هم به آمریکا داده اند تا از آنجا نگاهبانی دیار مسلمانان را زیر نظر بگیرد و از آنجا خیز برداشته و این دولت و آن ملت را تهدید کند.

در این میان یک چیز ما را ناراحت می کند. وقتی حزب الله موفق شده چند جنازه را با ده‌ها زندانی عرب در بند صهیونیست ها معاوضه کند، سایت های کثیف سلفی و وهابی نوشتند که حزب الله با اسرائیل ساخته است! زهی بی شرمی!

اندکی بعد نادان ها، بلکه خبیث هایی مانند زرقاوی هم که سوار بر موج احساسات مردم عرب بر ضد غرب شدند، با بافته های ذهنی خود که از آلوده ترین افکار موجود در نوشته های تکفیری تاریخ اسلام ریشه می گرفت، مهم ترین افتخارشان کشتن کارگران شیعه ای بود که در بغداد و کوفه و صفوف جماعت براثا و جاهای دیگر، دنبال کسب و کار و عبادت بودند. این جماعت برای این کارهای زشت خود، استدلالی که می آوردند این بود که بعد از جستجو در تاریخ هزار و چهارصد ساله که مملو از جنایات خلفای اموی و عباسی و غیره است، انگشت روی خبر دروغ همکاری شیعه با مغولان برای برانداختن دولت عباسی می گذاشتند. خبری که اصل و فرعش دروغ و بی پایه، و ساخته ذهن وهم و وهن آلود مشتی مورخ متعصب بود.

و اما امروز کسی نیست به آنان بگوید، به جز یک کشور شیعه در عالم اسلام، تمام این دول اسلامی که هم مذهبان شما هستند، نه تنها برای نجات فلسطین کاری نمی کنند، نه تنها شیعه کشی جاری در عراق را محکوم نمی کنند، بلکه اکنون هم که یک گروه شیعه این چنین شجاعانه به جنگ اسرائیل رفته است، او را هم محکوم می کنند و خیلی که هنر می‌کنند، ساکت اند. باید گفت بدون تردید در انتظار شکست حزب‌الله هستند تامبادا افتخاری برای شیعه کسب شود و عالم اسلام در مسیر قدم بردارد که آنان را از لانه تفریح و عیاشی شان به‌در آورد.

باید به امثال بن لادن و زرقاوی گفت، آیا اینها دولت های هم مذهب شما نیستند و آیا دهها سال نیست که با همراهی امریکا، دنیای اسلام را در مشت آنان گذاشتند و فقط کلاه خود را گرفته اند و حکومتشان را حفظ کرده اند؟ آیا در این صورت باید شیعه را که با تمام توان برابر امریکا ایستاده است متهم کرد و آن چنین کینه توزانه به جان آنان افتاد؟

راستی، این بی شرفها یعنی همین سران کشورهای عربی، حتی به اندازه نخست وزیر اسپانیا که چفیه پوشید و از مردم لبنان حمایت کرد، شرف ندارند و سکوت مرگبارشان بوی بی غیرتی و بی شرفی می دهد.

وقتی حرفهای زرقاوی را علیه شیعه می خواندیم ، می دیدیم که چه قدر زشت و نابخردانه با حقایق تاریخی برخورد کرده و گویی فلان دولت که شیعه بوده و مثلا فلان کار را کرده، مسؤول تمام فجایع تاریخ اسلام شده است. اکنون دلم می خواهد بگویم، ای کاش او زنده بود – و خوب شد که مرد - و می دید که این «بی شرفها» در سراسر دنیای اسلام در برابر جنایات اسرائیل ساکت اند و وقتی که یک گروه شیعه وارد میدان مبارزه می شود، با کمال پررویی او را مقصر می شناسند و عوض آن که به داد یک مشت عرب سنی و شیعه برسند، با زیر پا گذاشتن نه تنها اسلام شریعت بلکه آنچه را که به عنوان غیرت و شرف عربی می دانند، چشم خود را روی تمام واقعیات می بندند.
راستی که باید گفت، شرمگین آن بی‌شرفها.

                                                           سایت بازتابنوشته شده توسط :بی نشون
شنبه 31 تیر 1385-10:07 ق.ظ
نظرات() 

خبر

              لبنان، یك هفته نبرد سرنوشت‌ساز زمینی برای تعیین پیروز میدان


در حالی كه سفر هفته آینده كاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریكا به لبنان و سرزمین‌های اشغالی، زمان مورد نظر رژیم اسرائیل برای آتش‌بس ارزیابی می‌شود، نیروهای این رژیم قصد دارند در هفت روز باقی‌مانده با اشغال نقاطی از خاك لبنان، خود را پیروز آتش‌بس احتمالی، نمایند


در حالی كه سفر هفته آینده كاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریكا به لبنان و سرزمین‌های اشغالی، زمان مورد نظر رژیم اسرائیل برای آتش‌بس ارزیابی می‌شود، نیروهای این رژیم قصد دارند در هفت روز باقی‌مانده با اشغال نقاطی از خاك لبنان، خود را پیروز آتش‌بس احتمالی، نمایند.

          به گزارش خبرنگار «بازتاب»، ارتش اسرائیل از دو روز گذشته، خود را درگیر جنگ زمینی با نیروهای مقاومت حزب‌الله نموده و قصد دارد طی هفته آینده، مناطق حساس و مهم جنوب لبنان را از نیروهای حزب‌الله گرفته و ارتش خود را در آنجا مستقر كند.

اسرائیل كه هدف اصلی خود را خلع سلاح حزب‌الله می‌داند، با بمباران شدید مناطق مرزی جنوب لبنان و اخطار به كلیه اهالی روستاها و شهرك‌های مرزی لبنان برای تخلیه این مناطق، به دنبال تضعیف پشتوانه مردمی حزب‌الله و سپس حمله و تصرف سرزمین‌های جنوبی لبنان است تا با اعلام آتش‌بس، شرایط جدیدی را برای خود ایجاد كند.
اكنون با پذیرش بدون پیش‌شرط آتش‌بس از سوی حزب‌الله، عملی شدن آتش‌بس و زمان آن، در اختیار رژیم اسرائیل است. همچنین بمباران هوایی لبنان جز تخریب وجهه بین‌المللی، سودی برای اسرائیل ندارد و تنها دستاورد آن، ضربات اقتصادی به زیرساخت‌های لبنان است.
یك تحلیلگر ارشد مسائل لبنان با اعلام این مطلب به خبرنگار «بازتاب» گفت: تنها اقدامی كه می‌تواند برای اسرائیل دستاورد مطلوبی به همراه داشته باشد، تصرف بخش‌هایی از خاك لبنان و تلاش برای استقرار نیروهای اسرائیل در بخشی از نقاط اشغال شده خاك لبنان است كه در سال 2000 با هراس از مقاومت حزب‌الله از آنجا عقب‌نشینی كرد.
وی افزود: البته مشكل ارتش اسرائیل آن است كه به دلیل روحیه قوی نیروهای مقاومت اسلامی حزب‌الله و توان بالای آنان در عملیات‌های چریكی، نیروی زمینی اسرائیل توان مقابله با حزب‌الله در زمین را ندارد و چند فقره عملیات زمینی انجام شده كه با شكست صهیونیست‌ها همراه بوده، نیز درستی این فرضیه را به اثبات رسانده است.
این كارشناس ادامه داد: مشكل بعدی اسرائیل هم آن است كه بر فرض تصرف بخشی از خاك جنوب لبنان، توان حفظ آن را ندارد، چراكه وقتی حزب‌الله تأسیسات شهرك‌های صهیونیست‌نشین را آماج موشك‌های خود قرار داده، به راحتی می‌تواند نقاط اشغال‌شده احتمالی از خاك لبنان را هم به آتش بكشد و نیروهای اسرائیلی در این نقاط دوام نمی‌آورند.
وی در پایان گفت: البته ممكن است اسرائیل با انجام لابی با مقامات آمریكا و سازمان ملل تلاش كند تا با تصرف ناگهانی بخش كوچكی از خاك لبنان، اندكی پیش از پذیرش آتش‌بس، آنجا را به نقطه استقرار نیروهای بین‌المللی تبدیل و به صورت مقطعی از حاكمیت لبنان خارج كند كه رزمندگان حزب‌الله باید به این ترفند احتمالی نیز توجه كنند.

                              
                                        


القدس لنا.................

                                                   نوشته شده توسط :بی نشون
جمعه 30 تیر 1385-12:07 ب.ظ
نظرات() 

خبر

                    حزب‌الله 12 فروند موشك به حیفا و نهاریا شلیك كرد

حزب‌الله بار دیگر حیفا و نهاریا را هدف قرار داد و 12 فروند موشك به این دو شهر شلیك كرد.

                                 

به نقل از شبكه خبری تلویزیونی المنار، رژیم صهیونیستی اعلام كرد حزب‌الله 12 فروند موشك به سوی این رژیم شلیك كرد كه هفت فروند از این موشك‌ها به حیفا و 5 فروند دیگر به نهاریا اصابت كرد.
رژیم صهیونیستی همچنین اعلام كرد از هفت فروند موشك شلیك‌شده به حیفا یك فروند به نقطه‌ای نزدیك یك مركز حساس اصابت كرد.
روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز در شماره امروز خود از زخمی‌شدن 5 صهیونیست در حمله موشكی دیروز حزب‌الله به شهر حیفا خبر داد.

منبع:خبرگزاری فارس


                                                  

نوشته شده توسط :بی نشون
چهارشنبه 28 تیر 1385-08:07 ق.ظ
نظرات() 

خبر

یك مقام حزب‌الله:

        موشك‌های حزب‌الله برای ماهها هدف قرار دادن اسرائیل كافی است

حزب الله لبنان بر توانمندی نظامی خود برای ادامه حملات موشكی به سرزمین‌های اشغالی تاكید كرد.

"محمود قماطی" عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان امروز به خبرگزاری فرانسه گفت: حزب الله لبنان از انبارهای موشكی كافی برای حمله به اسرائیل تا ماههای طولانی برخوردار است.
وی افزود، حزب الله به طور حساب شده شمال اسرائیل را بمباران می‌كند و می‌تواند طی ماههای طولانی شمال سرزمین‌های اشغالی را هدف حملات موشكی خود قرار دهد.
این مقام حزب‌الله گفت: اسرائیل نتوانسته است خطوط تداركاتی به جنوب لبنان را قطع كند.
در جریان حملات نظامیان صهیونیست به جنوب لبنان و دفاع نیروهای مقاومت، دو نظامی اسرائیلی كشته و سه تن دیگر زخمی شدندنوشته شده توسط :بی نشون
چهارشنبه 28 تیر 1385-08:07 ق.ظ
نظرات()   • تعداد صفحات :12
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic